skip to Main Content

Екскурсія на теплоході стане для Вас незабутньою завдяки нашим досвідченим і кваліфікованим екскурсоводам. Насолоджуйтеся живописними пейзажами правого і лівого берегів Дністра. Вашому погляду відкриються красиві пейзажі та скелясті береги Бакоти.

Яскравою перлиною екскурсії є Бакотський Свято-Михайлівський печерний монастир. Це один з найдавніших монастирів середнього Подністров’я.

Монастир знаходиться у мальовничому місці на схилах Білої гори, на висоті 80 м понад Дністром. Складається він із низки скельних келій, розташованих на різній висоті та погребальних ніш. З тераси монастиря відкривається чудова панорама берегів Дністра.

Починаючи з ХV-го ст. у літописах і картах зникає згадка про Бакоту, яка назавжди втрачає своє значення як адміністративний, культурний і духовний центр і стає рядовим сільським поселенням. Губляться в історії й сліди Бакотського печерного монастиря.

І лише у XIX ст., під час археологічних розкопок, які проводила тут у 1891-1892 рр. Російська імператорська археологічна комісія, відновлюється пам’ять про монастир. Під час розкопок тут було відкрито залишки печерних келій та монастирської церкви.

Відкопано було три печери — довжиною 8,5м, 6м та 10м. В стінах печерних коридорів знайдені довгасті ніші на зріст людини. На скельній підлозі коридорів — ніші гробниці. В деяких з них були знайдені людські кістки, анатомічний порядок яких було порушено. Всього було відкрито 17 ніш у стінах печер та 19 гробниць у скельній підлозі.

У 1893 році, після завершення розкопок, на місці давньоруської церкви було споруджено нову дерев’яну церкву, яка була освячена єпископом Подільським і Брацлавським.

Освячення відбулося при великому скупченні віруючих з усього Поділля та Молдавії 1 серпня 1893 року (14 серпня за новим стилем). Освячено церкву в ім’я Спаса Всемилостивішого.

Ця дерев’яна церква існувала до 60-х років ХХ століття, коли вона вдруге була зруйнована. Після цього свята в Бакоті припинились аж до новітнього часу.

І лише з 1993 року почалося відродження традицій та духовного служіння у Бакотському монастирі. Щороку, на Свято Маковея, на честь семи святих мучеників Маковеїв, або на перший Спас (14 серпня), тут у монастирі, при великій кількості віруючих проходять святкові богослужіння.

Неподалік від монастиря донинi б’ють три джерела (біля кожного з них — іконки, монетки).Джерела володіють цілющими властивостями.

На схилах Бакотської затоки рясніє степове різнотрав’я, повітря наповнене ароматами квітів і рослин, що узорами вкривають кам’янисті схили.

За даними метеорологів, по кількості тепла на 1 м. кв. Бакота рівнозначна Ялті — завдяки мікроклімату.

Back To Top